Πλάτανος-Κουλούρα 2-1 – Νίκη ..”εξάποντο” !! – (βίντεο-δηλώσεις Βασιλειάδη)

Νίκη … ανάσα για τον Μακεδονικό Πλατάνου σήμερα στο κρίσιμο ντέρμπι για την ουρά της βαθμολογίας του 1ου ομίλου της Α2 ΕΠΣΗ, επί του ΠΑΟΚ Κουλούρας με σκορ 2-1.

Μέτριο το πρώτο ημίχρονο και με ελάχιστες φάσεις, όπου οι γηπεδούχοι είχαν τον έλεγχο, αλλά δεν μπόρεσαν να ανοίξουν το σκορ.

Κάτι που έγινε νωρίς νωρίς στην επανάληψη, με κοντινό πλασέ του  Μαυρίδη στο 52′. Λίγο μετά στο 57′, ο Μακεδονικός διπλασίασε τα τέρματά του με γυριστή κεφαλιά του Μουσιάρη, έπειτα από καλοζυγισμένη εκτέλεση φάουλ του Στεργιόπουλου. Η νεανική ομάδα της Κουλούρας αντέδρασε και πήρε την πρωτοβουλία στη συνέχεια, με όπλο την πολύ καλή φυσική κατάσταση των νεαρών παικτών της. Κατάφερε να μειώσει μάλιστα στο 72′, με συρτό γωνιακό σουτ του Χαραλαμπίδη.

Το σκηνικό αυτό συνεχίστηκε μέχρι το τέλος του αγώνα, με τον Πλάτανο πάντως στις αντεπιθέσεις να χάνει τη μεγάλη ευκαιρία για ένα τρίτο γκολ, αφού είχε δοκάρι στο 85′ με τον Καρδουλαμά.

Διαιτητής ο κ. Γιοβανόπουλος, με βοηθούς τους κκ. Μαργαρίτη και Νατσιούρα.

ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ Πλατάνου: Πανταζόπουλος,  Μηνούδης, Μουσιάρης, Γαλατσίδας, Βασιλειάδης, Μαυρίδης, Τσιλιόπουλος, Τσολακίδης, Γιαννιώτης, Στεργιόπουλος, Δρομπουλιανούδης.

ΠΑΟΚ Κουλούρας: Δημητρακόπουλος, Χαραλαμπίδης Σ, Χαραλαμπίδης Δ, Κρύπας, Μποζιάδης, Περτσιούνης, Καρύδας, Μπακαλίδης, Σακαλής, Πρωτογέρης, Πανταζής.

Δείτε στιγμιότυπα του αγώνα – γκολ στο βίντεο:

DSC00927DSC00930DSC00931DSC00932DSC00939DSC00940DSC00945DSC00946DSC00948DSC00951DSC00953DSC00954DSC00955DSC00956DSC00957DSC00958

Προηγούμενο άρθροΓΑΣ Αλεξάνδρεια-Τμήμα Πετοσφαίρισης-Ανακοίνωση σχετικά με τον τραυματισμό της Δήμητρας Χατζοπούλου
Επόμενο άρθροΠρωτάθλημα μπάσκετ παίδων ΕΚΑΣΚΕΜ: – ΓΑΣ Αλεξάνδρεια-Μ. ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ Γιαννιτσών 35-55 – (βίντεο-φωτό)