Νίκη Αγκαθιάς – Θύελλα Σταυρού 2-1. Πολύ άγχος για την Νίκη το πάλεψε η Θύελλα . – (Βίντεο – Φωτο)

Ρεπορτάζ: Στέλιος Νίκας

Σε ένα αγώνα ακατάλληλο για καρδιακούς η Νίκη Αγκαθιάς κατάφερε να επικρατήσει της αξιόμαχης Θύελλας Σταυρού με 2-1.

Ένταση, νεύρα, άγχος επικράτησαν στο παιχνίδι ενώ οι ποδοσφαιριστές της Νίκης μετά την απώλεια του πέναλτι στις αρχές του δεύτερου ημιχρόνου από τον Σαμψωνίδη  έχασαν την αυτοσυγκέντρωση τους και αυτό παραλίγο να  στοιχίσει τις πρώτες απώλειες βαθμών για φέτος .Πάντως σήμερα η ομάδα του Ηλία Παυλόπουλου δεν είχε τους επιθετικούς της σε καλή μέρα καθώς οι περισσότεροι από αυτούς  είχαν κακά τελειώματα.

Το σκορ για την ομάδα της Νίκης άνοιξε στο 29’ με ωραίο αριστερό σουτ ο Τσιουμτσιούδης και το ημίχρονο βρήκε τους γηπεδούχους να προηγούνται με 1-0 . Στην επανάληψη όπως αναφέραμε  οι γηπεδούχοι έχασαν πέναλτι με τον Σαμψωνίδη που απέκρουσε  πέφτοντας στην αριστερή του γωνία ο πολύ καλός σήμερα Χαρίσης .

Η συνέχεια βρήκε τους ποδοσφαιριστές της Νίκης να προσπαθούν να πετύχουν άλλο ένα γκολ ώστε να κλειδώσουν την νίκη αλλά σε μια εκτέλεση φάουλ των φιλοξενούμενων ο Παναγιωτόπουλος αντιδρώντας με λανθασμένο τρόπο έστρωσε την μπάλα στον Δεμερτζίδη ο οποίος από κοντά έκανε το 1-1 γεμίζοντας με πρόσθετο άγχος τους γηπεδούχους.

Τελικά η Νίκη κατόρθωσε να πετύχει το γκολ της νίκης στο 86’ με εκτέλεση πέναλτι του Ζέρη το οποίο έδωσε ο διαιτητής σε ανατροπή του Αράπου. Συμπερασματικά θα λέγαμε ότι η Νίκη κέρδισε δίκαια το παιχνίδι,το ήθελε περισσότερο,  αλλά συνάντησε μία αξιόμαχη ομάδα όπως η Θύελλα Σταυρού η οποία στις λεπτομέρειες έχασε το παιχνίδι.

Διαιτητής ο κος Χρυσάνης .

Συνθέσεις

Νίκη Αγκαθιάς: Γιδαροπούλος, Τσιουμτσιούδης Παναγιωτόπουλος, Ζέρης, Γατόπουλος, Ματσούκας ,Σαμψωνίδης, Μοσχόπουλος, Νιάκας, Ζησιόπουλος, Αποστολόπουλος .

Θύελλα Σταυρού: Χαρίσης, Ρισιέμογλου,Καραβασίλης, Τσορακλί δης,Μυλωνάς, Σταυρίδης, Νεστορόπουλος ,Δεμερτζίδης, Ισλάμι, Δαουκόπουλος ,Κατσαμπελίδης.

Δείτε στιγμιότυπα του αγώνα – γκολ – δηλώσεις στο βίντεο:

Φωτο:

dsc08922-copy
ΝΙΚΗ Αγκαθιάς
dsc08921-copy
ΘΥΕΛΛΑ Σταυρού

dsc08920-copys6070004-copys6070005-copys6070007-copys6070010-copys6070011-copys6070016-copys6070019-copys6070020-copys6070022-copys6070023-copys6070025-copys6070031-copys6070032-copys6070037-copys6070039-copys6070049-copyss1ss2ss3ss4ss5

Προηγούμενο άρθροΆρης Παλαιοχωρίου-Φίλιππος Μελίκης 3-0 Βάφτηκε κίτρινο το ντέρμπι! (βίντεο-δηλώσεις)
Επόμενο άρθροΔηλώσεις Σάββα Καλεντερίδη στον Έμβολο κατά την παρουσίαση του βιβλίου του Αλ. Ακριτίδη στην Θεσσαλονίκη.