NΗΣΑΪΚΟΣ-ΝΗΡΕΑΣ ΒΕΡΟΙΑΣ 5-0

Σε ένα βροχερό γήπεδο ο Νησαϊκός πέρασε ένα ήρεμο απόγευμα επικρατώντας εύκολα της ομάδας του Νηρέα Βέροιας με 5-0.
PANO-VALTOS-BOYS
Επιμέλεια – Ρεπορτάζ: VALTOS-BOYS

Η ομάδα του Νησίου άνοιξε το σκορ με το καλημέρα με ένα πολύ όμορφο τέρμα που πέτυχε ο Τάκος ο οποίος με ψηλοκρεμαστό σουτ νίκησε τον τερματοφύλακα του Νηρέα Σιαφαρίκα. Ο Νησαϊκός συνέχισε να “φορτσάρει”  χάνοντας δυο πολύ καλές  ευκαιρίες με σουτ που πραγματοποίησε ο Ταραπόσος στο 7′ και στο 18″ με την μπάλα να περνάει μόλις έξω. Δυο λεπτά αργότερα με ωραία κούρσα από τα αριστερά και ασσίστ από τον ΜVP του αγώνα Παπαδόπουλο Αντ. ο Κουρμουλάκης πέτυχε το 2-0.

DSC_0017
Νησαϊκός

Ακολουθησαν ακόμη δυο τέρματα από τον Παπαδόπουλο Αντ. στο 25′ και στο 32′  κλείνοντας τον δείκτη του σκορ για το 1ο ημιχρόνιο στο 4-0.Το 2ο μέρος είχε διαδικαστικό χαρακτήρα με τις δυο ομάδες να παίζουν κυρίως παιχνίδι κέντρου .Στο 62′ ο Τσιλιόπουλος έπειτα από πάσα που δέχθηκε από τον Κουρμουλάκη πέτυχε το 5-0 και κάπου εκεί ο χορός των γκολ έκλεισε. O Νηρέας στο 70’  πέτυχε τέρμα με τον Τσολακίδη το οποίο ακυρώθηκε ως οφσάιντ.

DSC_0019
Νηρέας Βέροιας

Παρά την ήττα ο Νηρέας έδειξε ότι έχει νεαρούς ποδοσφαιριστές με ταλέντο όρεξη για δουλειά και άφησαν πολλές υποσχέσεις για το μέλλον.

Συνθέσεις:

Νησαϊκός: 1)Συμσερής,4)Κουκλάς Παν.,3)Μοσχοβής (14 Τσιλιόπουλος), 6)Ταραπόσος, 5)Πατρίκας, 8)Αραμπατζής, 2)Κουκλάς Νεκ.(12 Δρένος Θ.),11)Παπαδόπουλος Αντ.10)Τάκος, 7)Κουρμουλάκης,9)Παπαδόπουλος Απ.(13 Παπαγεωργίου Μ.)

Νηρέας Βέροιας: 1)Σιαφαρίκας Αλ.,14)Ντουμάνης, 7)Τσολακίδης, 9)Κωτσόπουλος, 11)Ουλούμης, 10)Αντωνίου,19)Στυλίδης,8)Περπερίδης 2)Τσάμης(17 Κωστογλίδης), 4)Λάζος,3)Παυλίδης,23)Συμεωνίδης