Επισκοπή: Κεραυνός Επισκοπής – ΑΕ Αλεξάνδρειας 2-1 σε δυνατό φιλικό – Βίντεο – δηλώσεις – φωτο

Ένα δυνατό φιλικό είχαν την ευκαιρία  να παρακολουθήσουν οι 150 φίλαθλοι που βρέθηκαν σήμερα στο  γήπεδο της Επισκοπής.

Το τελικό αποτέλεσμα βρήκε την  ομάδα του Βασίλη Αργυρίου να επικρατεί της Α.Ε Αλεξάνδρειας με 2-1 και τις εντυπώσεις να είναι μοιρασμένες καθώς οι δύο ομάδες είχαν από ένα ημίχρονο.

DSC07083
ΚΕΡΑΥΝΟΣ Επισκοπής

Στο Α’ ημίχρονο  οι φιλοξενούμενοι διατήρησαν τον  έλεγχο του παιχνιδιού δημιούργησαν
αρκετές ευκαιρίες αλλά ο τερματοφύλακας των γηπεδούχων  Σταματέλος πραγματοποίησε εξαιρετική εμφάνιση και με σωτήριες  επεμβάσεις διατήρησε ανέπαφη την  εστία του.  Έτσι το σφύριγμα της λήξης  του Α’ ημιχρόνου βρήκε τις δύο ομάδες
ισόπαλες με 0-0.

Στην επανάληψη οι γηπεδούχοι εμφάνισαν καλύτερο πρόσωπο πίεσαν  ποιό ψηλά και κατάφεραν να προηγηθούν με πέναλτι του Ντέλα  στο  60′ ενώ στο 73′ ο Πασχάλης έκανε το
2-0 για την ομάδα του Κεραυνού. Αξίζει  να σημειωθεί ότι ο Πασχάλης βρίσκεται  κοντά σε συμφωνία με την ομάδα του  Βασίλη Αργυρίου.

DSC07087
ΑΕ Αλεξάνδρειας

Η Αλεξάνδρεια μείωσε στο 90′ με κεφαλιά του Ιορδανόπουλου μετά από εκτέλεση φάουλ του Γρηγοριάδη.

Διαιτητής της αναμέτρησης ο κ Βρέσκας

Κεραυνός Επισκοπής : Σταματέλος, Βοτάρης,Μπλούκας, Παπαδόπουλος, Μανδάλης, Ντέλλας, Παραστατίδης, Ουρούτσι, Μπουρνάζης,Ορφανίδης, Εμμανουήλ. Στο β’ ημίχρονο αγωνίστηκαν και οι Πασχάλης Λύτης Μάρκου, Λέσκας

Α.Ε.Αλεξάνδρεια :Μυλωνάς,Νικολόπουλος, Γρηγοριάδης, Πέικος, Κούκλας ,Τσιρίδης, Πιπιλιάρης, Αναστάσης, Γιοβανόπουλος, Τζιλόπουλος, Αβραμόπουλος.

Στο Β’ ημίχρονο αγωνίστηκαν και οι  Ιορδανόπουλος, Λέκκας, Παπακωνσταντίνου, Γκιουλέκας, Γκατζούφας ,Αντωνίου ,Μπόσκος.

Δείτε το βίντεο:

DSC07082DSC07090DSC07092DSC07094DSC07103DSC07109DSC07110DSC07112DSC07114S5080001S5080002S5080003

Προηγούμενο άρθροΜελίκη: Φιλικό – ΦΙΛΙΠΠΟΣ Μελίκης-ΠΑΟ Παλατίτσια 7-1 (βίντεο-φωτό-δηλώσεις)
Επόμενο άρθροΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ Λουτρού: Φιλική ήττα στο Π. Κεραμίδι Πιερίας (φωτό)