Αστέρας Αλεξάνδρειας- Νίκη Αγκαθιάς 0-5. Πρώτη την 1η αγωνιστική του β’ γύρου η Νίκη – (Βίντεο- Φώτο- Δηλώσεις)

Η πρώτη αγωνιστική του β’ γύρου βρήκε την Νίκη να σκαρφαλώνει στην πρώτη θέση της βαθμολογίας της Α2 μετά την ισοπαλία  που είχαμε στο γήπεδο του Σταυρού μεταξύ της Θύελλας Σταυρού και του Άρη Παλαιοχωρίου .

Έτσι η ομάδα του Ηλία Παυλόπουλου έκανε ποδαρικό με το δεξί για την καινούργια χρονιά και βάζει πλώρη για τον τίτλο του πρωταθλητή της Α2.  Ο Αστέρας Αλεξάνδρειας άντεξε για ένα ημίχρονο προσπάθησε να αντιδράσει μετά το όμορφο γκολ που πέτυχε ο Λέκκας στο 18’ αλλά  δεν του βγήκαν οι φάσεις .

Στην επανάληψη μετά τα γρήγορα γκολ των Βενιόπουλου 48’, Σαμψωνίδη 55’, οι παίκτες του Τάσου Χουρσουζίδη  δεν βρήκαν την δύναμη να αντιδράσουν  με αποτέλεσμα να δεχθούν αλλά δύο τέρματα από τον Μοσχόπουλο στο  75’ και Ματσούκα στο 85’ και ο δείκτης του σκορ να γράψει το τελικό 0-5. Συμπερασματικά θα λέγαμε ότι σήμερα κέρδισε η καλύτερη ομάδα  που ήταν η Νίκη,  ενώ ο Αστέρας προσπάθησε ήθελε αλλά δεν μπόρεσε να προβάλει αντίσταση και έχασε δίκαια.

Διαιτητής ο κος Κωστούλας με βοηθούς τους κ.κ. Αργυρίου , Ιασωνίδη.

Αστέρας Αλεξάνδρειας

Χατζηκώστας, Κίτσας, Μωραΐτης, Παπαδόπουλος, Κουκλάς (60’ Παπαγεωργίου), Κουτσιάδης , Θεοδωρίδης,  Μοσχώβης Στ.(81’ Γιαννόπουλος), Μωραΐτης, Κουλουμπριτσίδης, Μοσχώβης Δ.(82’ Βουλγαρόπουλος ).

Νίκη Αγκαθιάς

Διακόπουλος, Μοσχόπουλος, Ζέρης , Λιακόπουλος Δ.(55’ Λιακόπουλος Θ.), Γατόπουλος , Ματσούκας, Άραπος,  Σαμψωνίδης  ,Ζησιόπουλος,  Λέκκας(80’ Ζησιόπουλος), Βενιόπουλος(75’ Κοκοφτόπουλος).

Δείτε στιγμιότυπα του αγώνα – γκολ στο βίντεο:

Δηλώσεις στο βίντεο:

DSC03396DSC03400DSC03401DSC03403DSC03404DSC03405DSC03407DSC03409DSC03411DSC03413DSC03415DSC03417DSC03419DSC03420DSC03425DSC03428DSC03429

Προηγούμενο άρθροΟι πολυπαραμετρικές μαγνητικές τομογραφίες είναι πολύ πιο αποτελεσματικές από τις βιοψίες στη διάγνωση του επιθετικού καρκίνου του προστάτη
Επόμενο άρθροΒόλεϊ Παγκορασίδων: ΓΑΣ Αλεξάνδρεια- Μίλωνας Γιαννιτσών 3-1. Μεγάλη νίκη στο ντέρμπι. – (Βίντεο- Φώτο)